CEO W GALERII KASKADA NA WYDARZENIU "BĘDĘ MAMĄ"

Centrum Edukacji Okołoporodowej i Szkoła Rodzenia "Nowe Życie" wsparło merytorycznie imprezę BĘDĘ MAMĄ, zorganizowaną w ostatni weekend maja w Galerii Kaskada w Szczecinie.

W weekend 25-26 maja 2013 w centrum handlowym Galeria Kaskada miała miejsce impreza BĘDĘ MAMĄ. CEO i Szkoła Rodzenia "Nowe Życie" przyłączyło się do uczestnictwa w wydarzeniu, wspierając je merytorycznie.  Dorota Frydel, instruktorka Szkoły Rodzenia i doula, opowiadała na scenie o konieczności zapewniania wsparcia emocjonalnego ciężarnej oraz o korzyściach jakie odnoszą przyszłe mamy i przyszli tatusiowie z uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w CEO.

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz pierwszej pomocy małemu dziecku prowadzony przez współpracującego z CEO ratownika medycznego Przemka Małeckiego. Ten niezwykle ważny temat zgromadził wielką publiczność – Przemek Małecki cierpliwie pokazywał metody i techniki, a także obalał mity związane z pierwszą pomocą w nagłych przypadkach.

Dorota Frydel zaprezentowała wraz z jedną z naszych kursantek ćwiczenia jakie mogą wykonywać kobiety w ciąży, aby jeszcze lepiej przygotować się do porodu, a następnie szybciej wrócić do formy. Także i tutaj zainteresowanie publiczności było wielkie – nie brakowało chętnych Pań z brzuszkami, które wchodziły na scenę by spróbować wykonać wybrane ćwiczenia.  W sobotę odwiedzający galerię mogli posłuchać wykładu na temat odżywiania się w ciąży i w czasie laktacji prowadzonego przez ekspertkę z CEO, doradcę laktacyjnego Małgorzatę Szmygin. Z kolei Agata Dżaman, doradca chustowy i doula, zaprezentowała techniki chustonoszenia dzieci oraz opowiedziała o korzyściach jakie daje ten sposób noszenia dziecka. Agata Dżaman wraz z Dorotą Frydel zademonstrowały także masaż ciężarnej chustą Rebozo.

Dorota Frydel jako ekspertka w sprawach opieki nad niemowlęciem koordynowała także konkursy dla mężczyzn w przewijaniu niemowląt. Ten humorystyczny akcent imprezy także był ważną lekcją – przewinięcie dziecka (tutaj udostępnionych specjalnie do tego fantomów z CEO) w środku galerii handlowej w sposób wyjątkowo sprawny było nie lada wyzwaniem!

Wiele Pań kierowało się z indywidualnymi pytaniami do naszego stoiska, gdzie i w sobotę, i w  niedzielę udzielaliśmy porad w zakresie przygotowania do porodu, laktacji, opieki nad dzieckiem w pierwszych tygodniach i wyjaśnialiśmy kwestie dotyczące prowadzonych przez nas zajęć i kursów.

Dziękujemy Wszystkim za zainteresowanie CEO i cieszymy się, że mogliśmy poznać Was osobiście!

Zespół CEO